Biotēka

Rapunzel

Raugu kari. Ar Rapunzel buljonu uzvarēsi jebkurā gadījumā.

Rapunzel komplekts1

Šķiet, diskusijas par vai pret rauga lietošanu uzturā šobrīd kļuvušas īpaši kaismīgas. Vieni raugu aizstāv kā vērtīgu vitamīnu minerālvielu avotu (raugs satur olbaltumvielas, ogļhidrātus. B grupas vitamīnus, D provitamīnus, kāliju, nātriju, kalciju, magniju, dzelzi, fosforu, cinku, mangānu, varu, kobaltu un jodu), citi raugu pasludina teju vai par visu saslimšanu cēloni.

Atstājot izvēli jūsu ziņā, informējam, ka nu pēc jūsu lūguma, Biotēkā ir nopērkams arī buljons bez rauga – Rapunzel dārzeņu buljoni gan kubiņos, gan beramā veidā.

Te vietā piebilst, ka Biotēkās pieejamie sausie buljoni ir no citas planētas - eko planētas, un tiem nav pat attāla līdzība ar buljona kubiņiem, kuri salipināti kopā no garšas pastiprinātājiem, krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem.

Rapunzel sauso buljonu formula ir šāda: dārzeņi + bio garšvielas + bio augu eļļas + jūras sāls nelielā daudzumā + pilngraudu rīsu milti (kubiņos bez rauga) vai rauga ekstrakts sausajā buljonā ar raugu. Atšķirībā no tipiskajiem bujona kubiņiem, eko buljonā izmantotās eļļas nav cietinātas jeb hidrogenētas; un eko buljona kubiņos nav izmantoti sintētiskie garšas pastiprinātāji vai kādu citu E vielu birums. Eko – buljona koncentrātus atzīst gan uztura speciālisti, gan pavāri.

Kulinārijas bloga autore Krista: "Lietoju eko veikalos pirktus kubiņus un tiešām atrodu tos par gana labiem esam, kad nav pie rokas paštaisīta buljona. To dara (un citiem iesaka) arī vairums pavāru, kuru grāmatas es lietoju."

Diētas ārsts Atis Tupiņš: "Eko buljonu kubiņi ir vienīgie, pret kuriem man kā dietologam nav iebildumu."

You are here
RU
Facebook
Twitter
Bio.lv