Biotēka

ehd zmola_bilde_720px

Atrodi savu vīnu! Bioloģiskie E.H.D. vīni no Spānijas.

augj bilde_ehd_715_px


Labi iesauļojies, stalts, viegli iesirms vīrs, nesteidzīgi iet pa zaļajiem vīna laukiem līdz savai vīna ražotnei. Lorenso ir viens no trim brāļiem Delgado (Lorenso, Antonio un Karlosa Hosē), kas ir Bodegas vīna darītavas Explataciones Hermanos Delgado (E.H.D.) īpašnieki. Bioloģisko vīnu darītava atrodas pašā Lamančas reģiona sirdī, vienā no vecākajiem Spānijas vīna reģioniem.

Lorenso mums atklāja, ka audzējot vīnogas un gatavojot bioloģisku vīnu – atšķiras pat gatavošanas process. Bioloģisko vīnu raudzē ar vīnogās esošo dabīgo raugu un vīna gatavošanas procesā izvairās no pārliecīgas vīna „mocīšanas", to papildus filtrējot vai pievienojot aromātvielas. Tas līdz niansēm ļauj uzplaukt vīna dabiskajai garšai un aromātam, izceļot katras vīnogu šķirnes unikālās garšas īpašības.

Brāļi Delgado ražo tādu vīnu, kādu gatavoja laikos, kad pasaule vēl nepazina ķīmisku mēslojumu, pesticīdus, fungicīdus un herbicīdus. Imidacloprid, Boscalid, Pyraclostrobin un citas fungicīdu un pesticīdu – lauksaimniecības ķimikālijas tiek pārkaisītas vīnogām, kas nokļūst vīnos, kas nav bioloģiski sertificēti. E.H.D. ražo vīnu, kuram ir daudz dzīvāka un intensīvāka garša un aromāts par tiem, kas gatavoti no vīnogām, kas apstrādātas ar ķimikālijām.

ehd baltvni_715px

Baltvīni
Viena no populārākajām Lamančas reģiona vīnogu šķirnēm ir Airén, no kurām gatavo svaigus, vieglus, aromātiskus baltvīnus. Tie ir kā radīti baudīšanai siltos vasaras vakaros dārza svētkos vai piknikā pie jūras. Lieliski noder arī kā aperatīvs apetītes rosināšanai.
Torre del Vino Airén baltvīns blāvi mirdzošā krāsā, ar gardu augļu aromātu – svaigu, zaļu ābolu un mango garšu. Baudi kā aperatīvu vai apvieno ar jūras veltēm, zivīm un rīsiem.
Macatela Airén pussaldais baltvīns caurspīdīgi dzeltenā krāsā, ar svaigu tropu augļu garšu. Perfekts kompozīcijā ar maigi krēmīgiem sieriem, ēdieniem ar saldenām mērcēm, augļiem un saldajiem ēdieniem.
Theresa Airén baltvīns mirdz viegli dzeltens, ar svaigu ābolu un ananāsu skābeno aromātu. Šis vīns ir baudāms solo kā aperatīvs, ar jūras veltēm, saldūdens zivīm un rīsiem.  

ehd sarkanvni_715px

Sarkanvīni
Vīnogu šķirnei Garnacha piemīt pikants ogu aromāts, maiga garša un patīkams skābenums ar vieglu tanīna pēcgaršu. Macatela Garnacha sarkanvīns bez sulfītiem (SO2) ar savu patīkamo skābenumu būs lielisks pie pikantiem ēdieniem.

Tempranillo šķirnes vīnogas ir pelnīti kronētas par par Spānijas vīnogu karalienēm. Vīni, kas gatavoti no šīs šķirnes ogām ir piesātināti tumši sarkanā krāsā, ar brīnišķīgu augu un ogu aromātu, izteiktu garšas dziļumu un ilgstošu pēcgaršu. Tempranillo šķirnes vīnogas bieži pievieno citu šķirņu ogām, lai bagātinātu to krāsu un aromātu.

Theresa Tempranillo Garnacha sarkanvīnam ir rubīnsarkana krāsa, bagātīga garša ar tumšo ogu un garšaugu toņiem. Baudiet šo vīnu pie uzkodām, salātiem, gaļas ēdieniem un stiprajiem sieriem.
Maria Torres Tempranillo Garnacha sarkanvīna bagātīgi piesātinātā garša īpaši iederēsies pie mīkstajiem, krēmīgajiem sieriem.
Macatela Tempranillo Garnacha pussaldo sarkanvīnu raksturo spilgti sarkana krāsa un augļaina smarža ar nelielu pikantuma devu. Ideāls kā aperitīvs un pie uzkodām.
Maria Torres Tinto sarkanvīns ir ar intensīvu rubīna sarkanu krāsu un jūtamu, saulē nogatavojušos augļu aromātu. Lieliski sader ar sārto gaļu, medījumiem, gaļas zupām un sautējumiem.

ehd dzirkstoais_vns_715px

Dzirkstošais vīns
Vega Lucia Brut dzirkstošais vīns no Airén vīnogām, mirgo dzidri dzeltenā krāsā. Dzirkstoši burbuļi un svaigs ābolu un bumbieru aromāts. Pasniedz svētkos, baudi īpašos notikumus ar dzirkstošu bio vīnu! Ideāla kombinācija ar saldajām un sāļajām uzkodām, augļiem un zupām.  

ehd sulas_715px

Vīnogu sulas
Auksti spiestas, antioksidantiem un A, C, D, K, E, B12 bagātas vīnogu sulas! E.H.D. gaišā vīnogu sula ir no Airén vīnogām, savukārt E.H.D. tumšā vīnogu sula ir no Garnacha vīnogām. Baudi vīnogu piesātināto garšu!

Baudi Spānijas E.H.D. vīnus no augstākās kvalitātes bioloģiski audzētām vīnogām! Izteikta, īsta vīnogu garša un saprotama cena (robežās no 6 līdz 9 eiro)!
¡Salud! (“Priekā” – tulkojot no spāņu valodas )

Pārmērīga alkohola lietošana kaitē jūsu veselībai. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

You are here
RU
Facebook
Twitter
Bio.lv