Biotēka

Nutivas MTC_720x191_2

Nutiva MCT kokosriekstu eļļa – ideāla diētām un sportošanai!

Nutivas MTC_raksts


Veselīgs uzturs, dzīvesveids un sportošana ir mūsu aizraušanās un tādēļ šoreiz atbildēsim uz bieži uzdoto jautājumu - kas ir MCT eļļa un kādēļ tā ir tik populāra?

Kokosriekstu eļļas sastāvā ir vērtīgi piesātinātie tauki un īpaši aktuālā - MCT eļļa, aptuveni 55% - 60%. Nosaukums – „MCT“ eļļa ir radies no angļu valodas Medium Chain Triglicerides, tulkojot latviski tas ir vidējas ķēdes triglicerīds.
Organisms izmanto vidējas ķēdes triglicerīdus enerģijas ražošanai, stimulē vielmaiņas procesus, uzlabo vairogdziedzera funkciju un kognitīvās funkcijas jeb smadzeņu darbību. Pie tam MCT eļļas taukskābes neuzkrājas kā ķermeņa tauka slānis... Šo iemeslu dēļ MCT eļļa ir tik populāra sportistu, Keto* un Paleo** svara samazināšnas diētu ievērotāju vidū.

Nutiva MCT eļļa ir iegūta no bioloģiski audzētiem kokosriekstiem. Tā satur 93% vidēja garuma ķēžu triglicerīdus no tīras kokosriekstu eļļas. Tīrā Nutiva MCT eļļa ātrāk tiek pārstrādāta tīrā enerģijā, uzreiz nonākot aknās un metabolizējoties ketonos – viegli izmantojamā enerģijā.
MCT eļļai ir ātrāks metabolizēšanās process nekā parastajai kokosriekstu eļļai. Tādēļ pēc maltītes, kurai pievienota MCT eļļa, var ļoti ātri sajust sāta sajūtu un enerģiju. Nutiva MCT eļļa veicina svara kontroli, kas ir svarīga diētu ievērošanā svara samazināšanai un sportistiem. Uzlabo arī koncentrēšanās spējas aktīvai smadzeņu darbībai.

Nutiva MCT eļļa ir šķidra un bez aromāta – lieliska, lai pievienotu:
aukstiem ēdieniem kā salātiem, mērcēm, riekstu sviestiem (palīdz kontrolēt apēstā sviesta daudzumu) un jogurtam;
dzērieniem kā smūtijiem, kokteiļiem, sulām un kā viena no galvenajām sastāvdaļām Bulletproof kafijai!

MCT eļļa ir vairāk kā uztura papildinājums, bet kokosriekstu eļļa kā pārtikas produkts. Nutiva MCT eļļa nav paredzēta cepšanai un to arī nelieto skaistumkopšanai.
Ja meklē kokosriekstu eļļu cepšanai un skaistumkopšanai, tad izmēģini Rapunzel virgin vai Biona kokosa eļļas.

Ieteicamā diennakts deva: jālieto pakāpeniski, sākot pa 1 tējkarotei (15 ml) dienā, palielinot devu līdz maksimums 1-3 reizēm dienā laika gaitā. Pievienojiet kafijai, kokteiļiem, jogurtam un salātiem. Nav ieteicama cepšanai.

Ieteicamā diennakts deva (15 / 30 / 45 ml) vidēji satur:
C8:0 – kaprilskābi ............. 7,3 / 14,6 / 21,9 g*,
C10:0 – kaprīnskābi .......... 5,0 / 10,0 / 15,0 g*,
C12:0 – laurīnskābi .............0,7 / 1,4 / 2,1 g*.
* - vērtības pakļautas dabīgām svārstībām.
Iepakojumā ir apm. 32 porcijas pa 15 ml.

USDA sertificēta. Nehidrogenēta eļļa. Piemērota vegāniem.
Dabīgi nesatur lipekli (glutēnu), transtaukskābes, holesterīnu, ĢMO, pesticīdus un heksānu.

Ja esat grūtniece, zīdat bērnu, Jums ir veselības problēmas vai lietojat kādas zāles, pirms lietošanas konsultēties ar veselības speciālistu.

* KETO diētas pamats - ēst daudz taukus, un minimāli ogļhidrātus. Keto diēta ir zema ogļhidrātu satura diēta, kas paredz normāla olbaltumvielu un paaugstināta tauku daudzuma uzņemšanu.

** Paleo diētas uzturā ir jālieto minimāls ogļhidrātu daudzums (ap 100g), bet uztura pamatdaļu jāveido no produktiem ar augstu olbaltumvielu un labo tauku saturu.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.

You are here
RU
Facebook
Twitter
Bio.lv