Biotēka

SonnenmachtZimoli copy

Tuksneša eliksīrs alveja

Aloevera-sula 

Saulainajā Dienvidāfrikā aug vairāk kā 300 dažādu sugu alveju. Pazīstamākā no tām droši vien ir Aloe Vera. Jau no bērna kājas zinām dažādas vecmāmiņu receptes alvejas izmantošanā. Kosmētikas ražotāji līdzekļos iekļauj mitrinošo alvejas lapu želeju, no tās ražo ziepes, losjonus, šampūnus. Dārznieki un puķu mīļi alvejas audzē kā dekoratīvus augus. Farmaceiti izstrādā no alvejas dažādus preparātus.

Zinātnieki apliecinājuši, ka alveja savu labo slavu ir godam pelnījusi.
Tā bagāta vērtīgām vielām, kuras palīdz organismam saglabāt vitalitāti un labu veselību:

• alveja ir viens no izcilākajiem polisaharīda acemannana avotiem uzturā. Acemannans aktivizē un stiprina mūsu imunitāti, palīdzot tai cīnīties gan ar baktērijām, vīrusiem un sēnītēm, gan kavēt audzēju attīstību, gan mazināt iekaisumus. Bez tam acemannanu šūnas izmanto ādas, skrimšļu, cīpslu un kaulu atjaunošanai un stiprināšanai. Līdz pubertātei šo polisaharīdu mūsu organisms spēj izstrādāt pats, pēc tam mēs to varam uzņemt tikai ar pārtiku.
• alveja satur dzelzi, kalciju, magniju, selēnu, cinku un citas minerālvielas, A, B1, B2, B6, B12, C un E vitamīnus, aminoskābes, flavonoīdus, miecvielas, enzīmus, kas uzlabo gremošanu, nepiesātinātās taukskābes u.c.

Aloe Ferox alveja, atšķirībā no Aloe Vera, aug savvaļā – tur augšanas apstākļi ir skarbāki un augšanas temps lēnāks, tādēļ aktīvo vielu saturs Aloe Ferox lapās ir ievērojami augstāks, kā kultivētajā alvejā. Piemēram, Aloe Ferox satur vidēji divas reizes vairāk acemannana un aminoskābju, vairāk dzelzs un kalcija, kā parastā alveja, un vienlaikus – ir patīkamāka pēc garšas.

Sonnenmacht bioloģiskā alvejas (Aloe Vera) sula un savvaļas alvejas (Aloe Ferox) lapu želeja iegūtas bez karsēšanas, no svaigām, ar rokām saudzīgi vāktām lapām, lai sulā maksimāli saglabātu visas aktīvās vielas.

Gan sulai, gan želejai ir maiga, patīkama garša, taču, ja vēlaties, Jūs tās variet arī atšķaidīt kādā augļu sulā. Ieteicams lietot 30 ml sulas vai želejas 2 – 3 reizes dienā. Aloe Ferox želeja izmantojama arī ārīgi.

You are here
RU
Facebook
Twitter
Bio.lv