Image Alt

Bavicchi GEO

Bavicchi GEO – vitamīnu dārzs uz virtuves palodzes

Latvietim savs kaktiņš, savs stūrītis zemes ir asinīs. Ja ne lauki, tad mazdārziņš vai garšaugi uz balkona, vai vismaz puķupodi uz palodzes mēdz būt pat visrūdītākajiem lielpilsētas iedzīvotājiem. Un nav svarīgi, ka veikalā tās dilles un salāti nopērkami lētāk un bez pūlēm – savs ir savs: kopts, lolots, apbrīnots augšanas brīnums, kas priecē gan garšas kārpiņas, gan veldzē dvēseli.

Sēkliņu diedzēšana dod Jums iespēju izbaudīt šīs pašas sajūtas visu cauru gadu, pie reizes ieviešot savā ēdienkartē daudzveidīgu, garšīgu un veselīgu papildinājumu.
Salīdzinot ar īstu dārzu, diedzēšanai ir vairākas priekšrocības:
• „raža” ienākas dažu dienu laikā;
• „dārziņš” ierīkojams ātri un turpat mājās – nekāda lieka laika un resursu patēriņa;
• Tikpat vienkārši un ātri tas arī novācams – nekādas pienākuma nastas: audzējiet, kad vēlaties, un atpūtieties, kad plānojāt;
• Svaigi zaļumi „tikko no lauka” arī ziemā;
• Asni var dot Jums līdz pat 50 reizēm vairāk vitamīnu un uzturvielu, kā nobrieduši augļi un dārzeņi, bez liekām kalorijām un bez aptieku vitamīniem tabletēs.

Kāpēc diedzēt: dīgstot notiek virkne procesu, kas padara asnus par sevišķi barojošu, atjaunojošu un vienlaikus gremošanai ļoti vieglu barību: dīgšana aktivizē gremošanai un vielmaiņai svarīgus enzīmus, padara uzturvielas viegli sagremojamas, piemēram, amīdi transformējas vienkāršos cukuros, olbaltumvielas – aminoskābēs; ārkārtīgi, desmitiem reižu pieaug vitamīnu un minerālvielu apjoms. Un – pašu diedzēti asni ir vidēji 4 -10 reizes lētāki, kā veikalā pirkti diedzējumi.

Biotēkā piedāvājam vairāk kā 15 dažādu veidu itāļu ražotāja Bavicchi bioloģiski audzētās sēkliņas un pākšaugus diedzēšanai. Katrs no veidiem atšķiras gan pēc garšas un aromāta, gan uzturvērtības. Uz sēkliņu iepakojuma ir detalizēts un viegli saprotams apraksts, kā tās diedzējamas.

Kāpēc izdevīgāk pirkt speciālas diedzēšanai paredzētas sēklas: speciālās sēklas ir augstākas kvalitātes un sevišķi dīgtspējīgas – sadīgs nevis 20% vai puse, bet praktiski visas sēkliņas. Bavicchi sēkliņas turklāt ir sertificētā bioloģiskā lauksaimniecībā iegūtas. Tāpat speciālās sēklas pilnīgi droši nebūs apstrādātas ar kodinātājiem vai kādiem citiem līdzekļiem, kā varētu būt ar sēšanai augsnē paredzētajiem graudiem un sēklām.

Tāpat iesakām izvēlēties arī diedzēšanas trauku – Bavicchi GEO Sprouter. Tas būs īpaši izdevīgs:
• Ja Jums nav pieredzes diedzēšanā
• Ja Jums nav iespējas vai vēlēšanās veltīt dīgstošajām sēklām daudz uzmanības
• Ja mīlat vienlaikus diedzēt vairāku veidu sēklas
• Ja vēlaties diedzēt sēklas lielai ģimenei vai asnu spiešanai sulās
GEO Sprouter nodrošina vienmērīgāku gaisa cirkulāciju un mitrumu sēklām, kā arī labāku drenāžu, tādējādi sēklas izdiedzējamas ātrāk un veiksmīgāk. Tās arī ērtāk apkopt – ja diedzējot vienkārši šķīvī vai auduma maisiņā, sēklas ieteicams skalot un mitrināt 4-6 reizes dienā, un rūpīgi jāseko, lai mitruma nebūtu par daudz vai par maz; tad ar GEO Sprouter Jums tikai 2 reizes dienā virsējam šķīvim jāpārlej glāze ūdens: tā sēklas tiks noskalotas, caur īpašas konstrukcijas spraugām notecēs liekais ūdens, taču saglabājot šķīvī ap sēklām pietiekami daudz mitruma, un arī apakšējā šķīvī uzkrātais ūdens iztvaikojot mitrinās gaisu ap sēkliņām. GEO Sprouter glīti izskatās un taupa vietu Jūsu virtuvē – iedaļas katrā šķīvī ļauj diedzēt līdz pat 4 veidiem dažādu sēklu; un diedzējamie šķīvji novietojami viens virs otra. Tādejādi līdz pat 12 pa visu virtuvi izvietotu trauku vietā Jums būs viens – GEO Sprouter. Pēc saviem ieskatiem un dotā brīža vajadzībām variet lietot tikai vienu, divus vai visus trīs komplektā esošos diedzēšanas šķīvjus.

Parasti sēklas tiek diedzētas, līdz asniņš ir tikpat garš, cik pati sēkla (grauds, pupa), vai līdz brīdim, kad parādās pirmās lapiņas. Taču droši diedzēšanas procesā pagaršojiet dīgstus – un ēdiet tad, kad tie Jums šķiet visgaršīgākie. Uzreiz neapēstie asniņi ir uzglabājami ledusskapī apmēram nedēļu. Pirms ēšanas attīriet dīgstus no sēklu apvalkiem, ja nepieciešams, vai patvaicējiet asnus, lai tie mīkstāki, ja vēlaties.

Kā lietot asnus:
• Pievienojiet salātiem (zaļo lapu, burkānu, biešu, u.c.), vai izmantojiet vienus pašus kā dekoratīvus salātus pie pamatēdiena
• Pievienojiet sautētiem vai vok-pannā gatavotiem dārzeņiem
• Pievienojiet zupām
• Pārkaisiet sviestmaizēm
• Izmantojiet pildījumiem
• Pievienojiet brokastu pārslām (müsli), ēdiet ar medu, jogurtu, biezpienu
• Diedzēti graudi iederēsies pat saldajos ēdienos, piemēram, augļu salātos; samalti diedzētie graudi lieliski noder arī sejas maskām
• Diedzēti pākšaugi ir garda uzkoda; tie ir saldi un sulīgi – garšo arī bērniem
• No garākiem asniem var spiest sulas, pievienojot tās augļu un dārzeņu sulu kokteiļiem.

Baziliks
Ocimun basilicum
Sevišķi aromātiska šķirne ar nelielām, tumšzaļām lapiņām.
Piemērotas gan diedzēšanai, gan sēšanai puķupodos.
100 g enerģētiskā vērtība 16 kcal.

Rukola
Eruca sativa
Pateicoties savam raksturīgajam pikantajam aromātam, labi iederas visdažādākajos ēdienos. Lielisks antioksidants, stiprina imūnsistēmu.
100 g enerģētiskā vērtība 30 kcal.

Mungdāls jeb Ķīnas pupiņas
Phaseolus mungo
Satur pilnu vitamīnu un minerālvielu spektru (Ca, Mg, K, Fe, Zn, Cu, P, Na u.c.), bagātas proteīniem (20%), kā arī satur visas neaizstājamās aminoskābes un gremošanai svarīgus enzīmus.
100 g enerģētiskā vērtība 30 kcal.

Redīsi
Raphanus sativus
Sevišķi bagāti ar vitamīniem A, B1, B2 un C, minerālvielām – kāliju, kalciju, magniju, fosforu un sēru. Stiprina muskuļus, labvēlīgs redzei, stimulē kuņģa sulas izdalīšanos.
100 g enerģētiskā vērtība 15 kcal.

Redīsi “Ķīnas roze”
Raphanus sativus
Izteikta sārto redīsu smarža un garša, taču mazāk sīva, kā citiem redīsu paveidiem. Sevišķi bagāta A, B1,B2,C,PP vitamīniem, dzelzi, kāliju, magniju, fosforu un nātriju.
100 g enerģētiskā vērtība 15 kcal.

Saulespuķes sēklas
Helianthus annus
Bagātas ar fosforu, kalciju, kāliju, magniju, tās ir perfektas veselīgiem kauliem, zobiem, muskuļiem un nerviem. Augsts proteīna saturs (23%). Satur citos augos reti atrodamo D vitamīnu.
100 g enerģētiskā vērtība 486 kcal.

Sinepes
Sinapis alba
Dīgsti ir attīroši (detox) aknām. Bagātas minerālsāļiem (Ca, Mg, K, P, Fe un jo sevišķi S), vitamīniem un hlorofilu. Stiprina imūnsistēmu.
100 g enerģētiskā vērtība 35 kcal.

Lucerna jeb alfalfa
Medicago sativa
Uzturvielām bagātākie dīgsti: pilns vitamīnu un minerālvielu spektrs, ļoti daudz proteīna – 35%, visas neaizstājamās aminoskābes un gremošanai svarīgi enzīmi.
100 g enerģētiskā vērtība 30 kcal.

Brokoļi
Brassica oleracea
Teicams šķiedrvielu, A un C vitamīnu, kālija un dzelzs avots, satur arī E un B vitamīnus, Ca, S. Diurētisks, satur aktīvus antioksidantus – līdz 50 reizēm vairāk kā nobriedušā dārzenī.
100 g enerģētiskā vērtība 44 kcal.

 

Veselīgu Jums ēšanu!

Informācija par dīgstu uzturvērtību sagatavota saskaņā ar ražotāja sniegtajām ziņām. Tā nav izmantojama medicīnisku indikāciju novēršanai vai speciālistu norādījumu aizstāšanai.

Jūs varat veikt pirkumus mūsu interneta veikalā: bio.lv