Ecover eko

Ecover

Ecover – videi draudzīgākā tīrība

Ecover ir Beļģijā dibināta starptautiska kompānija, kas ražo ekoloģiskus mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļus kopš 1980. gada. Ecover vienmēr bijis pionieris un jaunas modes noteicējs šajā jomā, sākdams ražot veļas pulveri bez fosfātiem vēl ilgi pirms fosfāti tika definēti kā problēma.
Šobrīd Ecover ir viens no ekoloģisko mazgāšanas līdzekļu tirgus līderiem. Tā galvenā mītne atrodas Mallē, Antverpenes tuvumā Beļģijā, biroji – ASV, Lielbritānijā un Šveicē, bet līdzekļi pārdodas vairāk kā 26 valstīs visā pasaulē.

Vides saudzēšana Ecover gaumē

Videi draudzīgā filozofija caurauž visu Ecover darbību, no ražošanas līdz pārdošanai. Kopš 2000. gada decembra Ecover ir sertificēts atbilstoši ISO 14001 vides standartam. Pārsteidzoša ir pasaulē pirmā ekoloģiskās ražotnes ēka ar zaļo, dzīvu augu jumtu vairāk kā 6000m² platībā. Pateicoties šim jumtam, temperatūra ziemā neapkurinātās telpās nekad nav zemāka par 4 grādiem un pat vissvelmainākajā vasarā neuzkarst vairāk kā līdz 26 grādiem, kaut arī ēkā nav kondicionieru. Ēka būvēta no dabas materiāliem, kā priedes koksne, māli, akmens utml., novietota tā, lai maksimāli izmantotu dienas gaismu un samazinātu vajadzību pēc elektriskā apgaismojuma. Ražotne joprojām nodrošina pastāvīgu preses uzmanību un to kā tūrisma objektu apmeklē vairāk kā 1000 cilvēku gadā.

Ražošanas iekārtas šajā rūpnīcā ir īpaši konstruētas tā, lai samazinātu elektrības un ūdens patēriņu. Piemēram, maisīšanas katli spēj sajaukt 25 tonnas šķidruma, patērējot ne vairāk elektrības kā daži gludekļi, bet fasēšanas iekārta izspiež līdzekli no caurulēm tik pilnīgi, ka pēc tam caurules nav nepieciešams skalot ar ūdeni. Ecover darbību pilnībā nodrošina zaļā elektroenerģija – no vēja ģeneratoriem, paisuma-bēguma utml. avotiem. Ražošanā izmantoto ūdeni speciālās Ecover attīrīšanās iekārtās ik dienas, ātri un pilnībā attīra īpaši augi un baktērijas – pilnībā bioloģiskā veidā. Ecover birojā drukā uz papīra tikai galējas nepieciešamības gadījumā, un arī tad – uz otrreiz pārstrādāta papīra, ar tinti, kas iegūta no augiem.

Cik draudzīgi tad īsti ir Ecover līdzekļi?
Ecover ir maksimālisti. Līdzekļi izstrādāti tā, lai tie mazgātu un attīrītu, cik efektīvi vien iespējams. Un vienlaikus – lai tiem būtu absolūti minimāla ietekme uz apkārtējo vidi un cilvēku veselību.
Parastie mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi tiek ražoti pārsvarā no naftas, kas nav atjaunojams resurss. Šādi līdzekļi gan paši, gan to ražošana rada videi nepieļaujami milzīgu slogu. Veļas pulveros automātiskajām veļas mašīnām, lai tie neputotu, nereti pievieno silikonu. Parastajos mazgāšanas līdzekļos ļoti plaši tiek pielietotas no naftas iegūtas smaržvielas, kuras ilgstoši saglabājas uz audumu šķiedrām, izraisot alerģijas un kairinājumu, ir toksiskas ūdens organismiem, slikti vidē noārdās un tādēļ nereti uzkrājas zivīs, kuras cilvēki pēc tam ēd reizē ar šiem toksiskajiem atkritumiem. Parastajiem mazgāšanas līdzekļiem pievienotie enzīmi bieži iegūti, izmantojot ģenētisko modifikāciju. Pētījumi rāda, ka optiskie balinātāji, ko pievieno gandrīz visiem parastajiem veļas pulveriem, ilgstoši nogulsnējas auduma šķiedrās, radot ādas kairinājuma risku.

Ecover līdzekļi izgatavoti pēc videi saudzīgām tehnoloģijām, no atjaunojamiem resursiem: augu un minerālu izejvielām – tādiem kā ciete, celuloze, rapšu, palmu un kokosriekstu eļļas, kaļķis, ceolīti, silīcijs. Ecover izmanto tikai no augiem iegūtas smaržvielas – augu ēteriskās eļļas, piemēram, no apelsīnu miziņām. Ecover neizmanto ģenētiski modificētas sastāvdaļas. Visi līdzekļi ir vegāni (izņemot trauku mazgāšanas līdzekli ar kumelītēm un kliņģerītēm, kurš satur piena sūkalas) – proti, nesatur dzīvnieku izcelsmes vielas. Nedz līdzekļi, nedz to sastāvdaļas nav testētas uz dzīvniekiem.

Ecover rūpējas, lai vidē bioloģiski noārdās ne tikai līdzekļos iekļautie tenzīdi, kā to prasa likumdošana, bet gan pilnībā viss mazgāšanas līdzeklis – tā, lai pāri paliktu vien dabiskas minerālvielas; un lai šī sadalīšanās notiek ne tikai skābekļa klātbūtnē (aerobā vidē), bet arī tā trūkumā (anaerobā vidē).
Ecover izmanto tik maz iepakojamā materiāla, cik vien iespējams, lai saglabātu līdzekļu kvalitāti. Visi iepakojuma materiāli ir viegli un pilnībā otrreiz pārstrādājami.

Tā ir Ecover garantija, lai Jūs varētu izdarīt apzinātu videi vislabvēlīgāko izvēli.
Par saviem sasniegumiem un ieguldījumu vides aizsardzībā Ecover saņēmis desmitiem balvu. Prestižākais ir 1993. gadā saņemtais Apvienoto Nāciju Vides Programmas apbalvojums (Global 500 Roll of Honour of the United Nations Environment Program).

Inovatīvi tenzīdi un dabiski enzīmi
Gandrīz visi tīrīšanas līdzekļi ir balstīti uz virsmaktīvajām vielām – tenzīdiem. Tie sastāv no molekulām, kuru viena daļa spēj saistīt ūdeni, bet otra – taukus un netīrumus, tādejādi ļaujot izmazgāt un notīrīt traipus, kuri, lietojot tikai ūdeni, paliktu uz apģērba vai virsmām. Konvencionālie tīrīšanas līdzekļi balstīti uz tenzīdiem, kas iegūti no naftas – izsīkstoša resursa, turklāt tie nereti slikti vidē noārdās un ir toksiski ūdens organismiem. Ecover vienmēr dod priekšroku augu izcelsmes tenzīdiem, kuru izejvielas ir neizsīkstošas, kuriem ir minimāla ietekme uz ūdens organismiem un kuri vidē noārdās ātri un pilnībā.

Ecover nesen laidis klajā jaunas savu līdzekļu formulas, kurās izmantots jauns tenzīds – tam ir vēl mazāka ietekme uz ūdens organismiem, kā tenzīdam, ko Ecover izmantoja iepriekš. Jauno tenzīdu ražo no Eiropā auguša rapša eļļas, tādejādi samazinot arī transportēšanas radīto piesārņojumu. Tenzīds tapis divus gadus ilgušas izstrādes rezultātā Ecover pētījumu un attīstības departamenta ciešā sadarbībā ar vienu no izejvielu piegādātājiem, kas nozīmē, ka šobrīd Ecover ir vienīgais ražotājs pasaulē, kas izmanto šo jauno, uzlaboto virsmaktīvo vielu.

Bioloģiskajā veļas pulverī, tabletēs veļas mazgāšanai un tabletēs trauku mazgāšanas mašīnai, kā arī traipus tīrošajā želejā Ecover izmanto dabiskas enzīmu formas – proteāzi un amilāzi. Šie enzīmi šķeļ cieti un olbaltumvielas, un dabiski atrodami siekalās un gremošanas traktā. Proteāzi un amilāzi var iegūt no dzīvniekiem, taču Ecover izmanto dabā sastopamu, ģenētiski nepārveidotu mikroorganismu fermentācijas procesā iegūtus enzīmus – tas ir gan lētāk, gan ētiskāk, gan drošāk veselībai. Ecover pievieno līdzekļiem ļoti nelielus daudzumus enzīmu (1 – 2%), bet pat šāds daudzums uzlabo līdzekļa mazgāšanas efektivitāti pat par 10 reizēm, ļaujot izmazgāt, piemēram, asinis un dažādu ēdienu traipus, un ievērojami samazinot nepieciešamo virsmaktīvo vielu koncentrāciju līdzeklī (tādejādi vēl vairāk mazinot ietekmi uz vidi).

VEĻAS MAZGĀŠANA
Sevišķi ērtai dozēšanai, baltiem un noturīgu krāsu audumiem. Saudzīgas ādai – uz apģērba nokļuvušās līdzekļa daļiņas neiedarbojas uz ādu. Nesatur krāsvielas un optiskos balinātājus. Nav piemērotas mazgāšanai ar rokām.

Ecover veļas mīkstinātāji
Padara veļu svaigāku, mīkstāku un vieglāk izgludināmu. Novērš sintētisko un jauktu šķiedru audumu elektrizēšanos. Saudzīgi ādai – uz apģērba nokļuvušās līdzekļa daļiņas neiedarbojas uz ādu. Augu izcelsmes smaržvielas.

Ecover balinātājs
Nesatur hloru un optiskos balinātājus. Darbojas, sākot no 30ºC. Uztur veļu dabiski baltu pat pēc vairākām mazgāšanas reizēm, kā arī efektīvi iztīra tējas, kafijas, sarkanvīna, zāles, sulas un citus grūti izmazgājamus traipus. Uzlabo veļas pulveru/šķidro līdzekļu mazgāšanas kvalitāti.

Ecover traipus tīrošā želeja
Ideāla visu veidu tauku, t.sk. olbaltumvielu traipu (saldējuma, piena, olu, asins, kakao utt.) tīrīšanai. Bez pūlēm tiek galā ar citiem grūti izmazgājamiem traipiem, īpaši uz apkaklītēm un piedurknēm. Viegli lietojama, pateicoties ērtai pudelei ar birstīti. Piemērota gan baltiem, gan krāsainiem audumiem. Nav piemērota vilnai, zīdam un citiem smalkiem audumiem.

Ecover delikāts līdzeklis smalku audumu mazgāšanai
Ideāls vilnas, zīda un citu smalku audumu mazgāšanai. Saglabā dabisko auduma struktūru, mīkstumu un krāsu – WOOLMARK sertificēts.

Ecover veļas pulveris krāsainiem audumiem
Jaunā, uzlabotā formula ar inovatīvo rapšu eļļas tenzīdu ir vēl efektīvāka pret tauku, olbaltumu (piena, olu, asins…) un iekrāsotiem (zāles, vīna, augļu…) traipiem arī zemās temperatūrās, vēl izteiktāk saglabā krāsu spilgtumu un labāk izšķīst ūdenī. Nesatur krāsvielas un optiskos balinātājus. Ar integrētu aizsardzību pret kaļķi – nav jāpievieno ūdens mīkstinātājs.
Piemērots mazgāšanai veļas mašīnā un ar rokām, ieteicams krāsainām drēbēm (baltai veļai izmantojiet Ecover veļas pulveri baltiem audumiem vai Ecover Color pulverim pievienojiet Ecover balinātāju.)

TRAUKU MAZGĀŠANA

Ecover līdzekļi trauku mazgāšanai
Efektīvi attīra un attauko, pārmērīgi neputojot. Neatstāj liekas ķimikāliju pēdas uz Jūsu traukiem. Ar svaigu smaržu, iegūtu no augu izcelsmes vielām. pH 4,5.
Ar greipfrūtu un zaļo tēju – zaļās tējas ekstrakts pazīstams ar savu spēju neitralizēt smakas.
Ar alveju un citronu – sevišķi saudzīgs roku ādai, ar mitrinošu alvejas želeju.
Ar piena sūkalām un kumelītēm – sūkalas mīkstina roku ādu, kumelītes – nomierina.

Ecover tabletes trauku mazgājamajai mašīnai
Divu fāzu tabletes: nodrošina gan efektīvu attīrīšanu, gan attaukošanu. Neatstāj liekas ķimikāliju pēdas uz Jūsu traukiem. Perfektam rezultātam lietojiet kopā ar sāli trauku mašīnai un Ecover skalošanas līdzekli.
Ecover skalošanas līdzeklis trauku mazgājamajai mašīnai – mirdzošiem traukiem bez kaļķa nogulsnēm. Neatstāj liekas ķimikāliju pēdas uz Jūsu traukiem.

MĀJAS TĪRĪBA

Ecover līdzekļi tualetes poda tīrīšanai
Trīs vienā: tīra, atkaļķo un piešķir svaigu aromātu no augu smaržvielām. Regulāri lietojot, kavē nogulšņu atkārtotu veidošanos.

Ecover atkaļķotājs
Efektīvi un higiēniski notīra ziepju un kaļķa nogulsnes dušā, vannā, no flīzēm, santehnikas, atjauno agrāko mirdzumu. Patīkama citrusu smarža no augu izcelsmes vielām.

Ecover tīrīšanas pieniņš
Lai gan nesatur agresīvas ķimikālijas, iedarbīgs pat ļoti netīrām virsmām. Tīra ātri, pamatīgi, taču saudzīgi – neskrāpējot. Absorbē nepatīkamās smakas.
Piemērots visām mazgājamām virsmām, tai skaitā plītīm, ledusskapim, emaljai, nerūsējošajam tēraudam, flīzēm un hromam. Uzklājiet virsmai, ar mitru sūklīti notīriet, noskalojiet.

Jūs varat veikt pirkumus mūsu interneta veikalā: bio.lv