Image Alt

Rapunzel

Rapunzel. Vistīrākā biopārtika no visas pasaules

Kas ir Rapunzel?

Rapunzel dibināts Vācijā 1974. gadā, un kopš saviem pirmsākumiem nodarbojas ar veselīgas, ekoloģiski audzētas pārtikas tirdzniecību. No maza veikaliņa Augsburgā Rapunzel Naturkost AG kļuvis par akciju sabiedrību, kuras apgrozījums pārsniedz 200 tonnas pārtikas preču dienā.

Kā iegūst izejvielas?
Godīgās tirdzniecības (Fair Trade) projektu ietvaros Rapunzel trešās pasaules valstīs (Dominikā, Kostarikā, Bolīvijā, Brazīlijā, Šrilankā) iepērk tieši no ražotājiem izejvielas, kuras neaug Eiropas klimatā – kakao, kafiju, riekstus un cukuru. Pienācīga samaksa un darbinieku sociālā aizsardzība, ilglaicīgas biznesa attiecības un sadarbība nodrošina šīm izejvielām pastāvīgi augstu kvalitāti. Visi Rapunzel produkti, kuru sastāvā ir vismaz 50% šo izejvielu, ir marķēti ar Hand in Hand godīgās tirdzniecības emblēmu, taču kopumā vairāk kā puse Rapunzel produktu satur godīgā tirdzniecībā iepirktās sastāvdaļas, pat ja sastāvā to nav visi 50%.

Kā ražo pārtiku?
Rapunzel produkti tiek audzēti bioloģiskās lauksaimniecības apstākļos un sagatavošanas procesā tiek pārstrādāti tik minimāli, cik vien iespējams, lai attiecīgo produktu saražotu, izvairoties no ilgstošas transportēšanas un uzglabāšanas, kā arī sintētisku piedevu (konservantu, aromātu u.c.) pievienošanas. Tas, piemēram, nozīmē, ka rieksti tiek grauzdēti īsi pirms iepakošanas vai malšanas, augu eļļas tiek izspiestas, neizmantojot ķīmiskas palīgvielas un karsēšanu, cukurniedres tiek pārstrādātas turpat fermā, kur tās augušas tūlīt pēc novākšanas utt. Tādējādi produktos tiek maksimāli saglabāti vitamīni, minerālvielas un citas vērtīgās uzturvielas, tie ir vienmēr svaigi un garšīgi.

Kas garantē kvalitāti?
Stingru ekoloģiskuma un kvalitātes kontroli veic gan Rapunzel eksperti, gan neatkarīgas institūcijas, piemēram, IMO (Institut für Marktökologie Šveicē). Plantācijās, kur audzē izejvielas, biolauksaimniecības standartu ievērošanu eksperti regulāri pārbauda, personīgi ierodoties saimniecībās. Gatavo produktu paraugi kopumā tiek testēti pēc 250-400 dažādiem parametriem, sākot no pesticīdu un smago metālu noteikšanas līdz garšas un izskata novērtēšanai.

Ko no Rapunzel atradīsiet Biotēkā?
Kopumā ap 100 dažādu sertificētās bioloģiskajās saimniecībās izaudzētu un no bio izejvielām izgatavotu produktu:

– nepulētie brūnie rīsi, savvaļas rīsi, risotto, jasmīnu un basmati rīsi;
– godīgās tirdzniecības kafija, rieksti un žāvēti augļi, nerafinētais niedru cukurs, kakao un kerobs;
– pilngraudu makaroni un dažādu graudu pārslas, brokastu maisījumi – müsli, pilngraudu tostermaizes;
– nerafinētas auksti spiestās augu eļļas, dārzeņu un tomātu mērces, vīnetiķi, kļavu sīrups;
– bez glutēna: amaranta graudiņi, lēcas, pupiņas, griķi, prosa, kvinoja, kukurūzas milti, turku zirņi, rīsu nūdeles, riekstu – kakao krēms, sausais dārzeņu buljons, tomātu kečups u.c.;
– dārzeņu buljona kubiņi – pilnībā veģetāri, bez hidrogenizētiem taukiem un E piedevām;
– jūras sāls;
– veselīgi našķi – žāvētu augļu, sezama batoniņi, šokolādes un krēmi ar nerafinēto cukuru.

Sadaļā “Veģetāras receptes” variet smelties dažu labu recepti un ideju šo ekoloģisko produktu sagatavošanā Jūsu maltītei. Labu apetīti!

Jūs varat veikt pirkumus mūsu interneta veikalā: bio.lv