Image Alt

Raw Health

Kādēļ iesākam dienu, dzerot Raw Health ābolu sidra etiķi?

Raw Health bioloģiskais, nefiltrētais – enzīmiem bagātais ābolu sidra etiķis ir īpaši vērtīgs, jo satur „visu etiķu māti“. Mēs, Biotekāri, to lietojam ik rītu, lai uzsāktu lielisku dienu! Kādēļ tā?

Ābola sidra etiķis ir veidots no āboliem, kas fermentācijas procesā izveidojas par etiķi ar augstu vitamīnu un minerālvielu kompleksu. Plaši pieejamais ābolu etiķis parasti tiek filtrēts, karsējot augstās temperatūrās, lai izskatītos skaisti dzidrs. Līdz ar to tas zaudē vizuāli duļķaino “visu etiķu māti” – vērtīgos enzīmus un minerālvielas kā kāliju, fosforu, sēru, dzelzi, neaizstājamās taukskābes un citas vielas.

Savukārt, bioloģiski iegūts, nefiltrēts ābolu sidra etiķis no Raw Health netiek sildīts virs 36˚ temperatūras, ir piemērots svaigēdājiem un nav pasterizēts. Tas ir saglabājis it visus nepieciešamos fermentus jeb “visu etiķu māti”.

„Visu etiķu māte“ satur probiotiskos fermentus un minerālvielaskāliju, fosforu, dabīgo nātriju un fluoru, magniju, sēru, dzelzi, varu, silīciju, mikroelementus, neaizstājamās aminoskābes un vēl tik daudzas citas vērtīgās barības vielas. “Visu etiķu māte” mēdz veidot nosēdumus, bet ir pati vērtīgākā etiķa daļa. Tieši tādēļ Raw Health ābolu etiķa sidrs ir saglabājis „visu etiķu māti“ un ir piemērots arī kopējai organisma veselības stiprināšanai, ne tikai garšas piešķiršanai ēdieniem.

Vispārējai veselībai

Ābolu sidra etiķis ir iemīļots kuņģa skābju-sārma līdzsvarošanai un organisma attīrīšanai. Tas palīdz izvadīt sārņus un nelabvēlīgas šlakvielas no ķermeņa, jo tam piemīt spēja cīnīties ar baktērijām un mikrobiem. Organisms tiks bagātināts ar dzīvajiem enzīmiem, polifenoliem un antioksidantiem, kas stiprina imunitāti un kavē šunu novecošanos.

Lietošana:

attīrošam efektam vēlams dzert no rītiem pirms ēšanas, atšķaidot ar siltu ūdeni, aptuveni 2 ēdamkarotes uz glāzi ūdens.

Organisma stiprināšanai papildu pievieno 1-2 tējk. medus.

Lai arī ābolu sidra etiķim ir ļoti daudz patīkamo efektu, to regulāri dzerot, tas var bojāties zobu emalja – tādēļ iesakām izskalot muti pēc tā dzeršanas. Kā arī to nav vēlams lietot vairāk kā 230 ml dienā, daudzus gadus pēc kārtas.

Recepte

Uzsāc dienu ar medus un citrona dzērienu – samaisi 1 tējk. ar Raw Health ābolu sidra etiķi ar 1 tējk. medus un ¼ liela izmēra citrona sulas ar 50ml silta ūdens.

Kulinārijā

Raw Health ābolu sidra etiķim ir pilnvērtīga augļu garša un dabīgs ābolu aromāts, kas to padara lielisku ēst gatavošanai. Regulāri pievienojot bio ābolu etiķi ēdienam, organisms uzņems tā uzturvielas un etiķis palīdzēs sārmu-skābju līdzsvaram kuņģī, lai būtu vieglāk sagremot ēdienu.

Lietošana: pievieno salātiem, mērcēm, zupām, smūtijiem un citiem svaigiem produktiem vai kā bāzi mājās gatavotai majonēzei. Salātu mērcēm – apvieno eļļu, sāli, garšvielas un Raw Health ābola sidra etiķi. Ja ir karsēts ēdiens kā svaigi pagatavoti rīsi, uzlej etiķi tad, kad ēdiens ir viegli atdzisis, lai saglabātu tā vērtīgās probiotiskās baktērijas.

Svara samazināšanai

Pētījumi, kuri ir veikti apliecina, ka ābolu sidra etiķis nav brīnumlīdzeklis svara samazināšanai, taču tas satur beta karotīnu, kas palīdz neitralizēt brīvos radikāļus un sašķeļ nevēlamos taukus, tā veicinot liekā svara samazināšanos. Kā arī tas rada patikāmu sāta sajūtu, līdz ar to ir vieglāk apēst mazākas porcijas. Lai būtu manāmi rezultāti šī metode ir jāapvieno ar veselīga uztura diētu un regulāru sportošanu.

Lietošana: pirms ēšanas iemaisīt 0,5-1 tējk. Raw Health ābolu sidra etiķa siltā ūdenī vai pievienot maltītei, kad tā vairs nav karsta.

Skaistumam

Augstā ābolu etiķa skābuma pakāpe palīdz normalizēt galvas ādas pH līdzsvaru, novēršot blaugznu, sēnīšu un baktēriju parādīšanos. Sejas kopšanai ābolu sidra etiķis ir iemīļots kā toniks, kas iekustina ādas vielmaiņu. Antiseptiskā iedarbība ir lieliska pēdu nepatīkamā aromāta neitralizēšanai.

Lietošana: Matu spīdumam kā kondicionieri pēc matu mazgāšanas ieklāj 2 tējk. Raw Health ābolu sidra etiķa uz 1 glāzi ūdens. Lieliski sader kā kondicionieris pēc zero waste matu ziepēm gabaliņos. Var arī šo pašu sajaukumu ieklāt matu saknēs, lai veidotu pretsēnīšu iedarbību, paturi pāris minūtes un izskalo.

Sejas toniks – 1 tējk. Raw Health ābolu sidra etiķa izšķīdināta uz 2 glāzēm ūdens.

Dezodorants pēdām – 1 krūze ābolu sidra etiķa uz 4 krūzēm ūdens kāju vannošanai.

Mājas tīrīšanai

Antibakteriālo īpašību dēļ daudzi izmanto ābolu sidra etiķi mājas uzkopšanai, sajaucot 0,5 glāzi ābolu etiķa ar 1 glāzi ūdens. Tā izveido universālu mājas tīrīšanas līdzekli. To var lietot dārzeņu un augļu mazgāšanai, virsmu tīrīšanai un vieglai baktēriju samazināšanai, ņemot vērā, ka tas ir daudz maigāks kā ierastie tīrīšanas līdzekļi.

Mēs, Biotēkā dzeram Raw Health ābola sidra etiķi katru rītu, lai sniegtu savam ķermenim to labāko! Pēc mūsu pieredzes vispatīkamākais efekts ir to lietojot kūres veidā. Pāris mēnešus dzerot no rītiem, lai attīrītos vai stiprinātos un pēc tam, nomainot ar citu veselīgu praksi uz pāris mēnešiem, piemēram, pavasarī esam iemīļojuši Herbadetox 20 dienu attīrīšanās kūri.

Lieto Raw Health bioloģisko ābolu sidra etiķi un sniedz savam organismam „visu etiķu mātes“ probiotiskos enzīmus!

Rakstā izmantotie fakti ir zinātniski pētīti, iedvesmojoties no šiem atklājumiem:

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/1541-4337.12228

Jūs varat veikt pirkumus mūsu interneta veikalā: bio.lv