Image Alt

Sonnenmacht

Laimes un mūžīgās jaunības eliksīrs.

Godži ogas

Godži ogas ir klāt – gaida Jūs Spices, Barona ielas un Antenas ielas Biotēkās. Centrālajā Āzijā un Ķīnā godži dēvē par “laimes ogām”. Tās pazīstamas kā či enerģiju līdzsvarojošas, enerģiju dodošas, dvēseles saspringumu neitralizējošas, gaišu un skaistu auru piešķirošas. Arī modernā zinātne ieinteresējusies par šīm ogām, un jaunākie pētījumi apstiprina, ka godži pelnīti gadsimtos cildinātas kā spēkpilna Dabas dāvana. Šīs godži ogas augušas Ningxia provincē – saulainā apvidū augstu kalnos. Pateicoties daudzpusīgām analīzēm, tām garantēta augsta drošība un kvalitāte. Pievienojiet tās augļu tējai, vai saldajai rīsu biezputrai, brokastu musli, kokteilim blenderī – īsāk sakot, lietojiet kā jau gardus žāvētus augļus. Cena Biotēkā 10,80 Ls/500 g

Godži. Laimes un mūžīgās jaunības eliksīrs.

Atklājums un sensācija Rietumos, leģendāra un gadu tūkstošos pārbaudīta vērtība – Austrumos. Augstā antioksidantu, minerālvielu, vitamīnu, aminoskābju un citu vērtīgu aktīvo vielu satura dēļ godži dēvē gan par nevīstošas jaunības eliksīru, gan Himalaju iedzīvotāju ilgmūžības noslēpumu.

Godži jeb līcijas (Lycium barbarum) plaši un jau izsenis kultivētas Ķīnā. Tur šīs iegarenās, sārtās, saldskābās odziņas pazīstamas kā uzturvielām un antioksidantiem bagāta pārtika – tās pievieno rīsu biezputrai, tonizējošām zupām, gatavo kopā ar pākšaugiem un dārzeņiem. No godži gatavo tēju, bieži – kopā ar krizantēmām, balto tēju vai pu-erh.
Tibetiešu un ķīniešu tradicionālajā medicīnā godži jau tūkstošiem gadu lieto kā či enerģiju līdzsvarojošu, iekaisumus remdējošu, aknas aizsargājošu, redzi, plaušu un nieru darbību uzlabojošu līdzekli, kā antioksidantus, cirkulācijas veicināšanai, lai stiprinātu nervus un imunitāti, enerģijas, izturības, optimisma un labas omas uzturēšanai. Folklorā godži tiek dēvētas par laimes ogām, kuras aizdzen grūtsirdību un skumjas. Ķīnieši uzskata šīs ogas par mūžīgās jaunības eliksīru un tic, ka tās paildzina mūžu. Leģenda vēsta, ka Himalaju kalnos dzīvojošie mūki, pateicoties tam, ka ik dienas ēd godži, dzīvo 120-150 gadu.

Un fakti apliecina, ka tās nav tikai tukšas leģendas. No uzturvērtības viedokļa godži bagātas:
• Minerālvielām – satur vairāk kā 30 nepieciešamos makro- un mikroelementus, piemēram, kalciju (100g ap 10% no ieteicamās diennakts devas), cinku un kāliju (ap 20%), selēnu un dzelzi (90-100%), kā arī tādus uzturā reti sastopamus, bet veselībai svarīgus minerālus kā jods, ģermānijs u.c.
• Aminoskābēm – satur 18 aminoskābes, tai skaitā neaizstājamās
• C vitamīnu un B grupas vitamīniem
• Polisaharīdiem, kas aktivizē un atbalsta imūnsistēmu
• Antioksidantiem – fenoliem un karotinoīdiem, kā beta-karotīnu, likopēnu, luteīnu, kriptoksantīnu u.c. Godži satur divreiz vairāk antioksidantu kā zaļā tēja, trīs reizes vairāk kā meža zilenes un piecas reizes vairāk kā dzērvenes.
Vairāk kā 70% no godži ogās sastopamajiem antioksidantiem ir zeaksantīns, kas padara godži par vienu no bagātīgākajiem zeaksantīna avotiem uzturā. Zeaksantīns atrodams mūsu acs tīklenē – augsts šī antioksidanta līmenis plazmā samazina risku uz vecumu iedzīvoties glaukomā, kataraktā vai citās ar tīklenes deģenerāciju saistītās problēmās.

Ar ko Biotēkas godži sula ir labāka par citām tirgū piedāvātajām?

• Viena no retajām, kurai nav pievienotas nekādas citas sulas, ne arī cukurs, konservanti vai vēl kādas piedevas. Tā ir 100% godži!
• Viena no retajām, kas spiesta no svaigām ogām, nevis atjaunota no pulverīšiem, biezeņiem un tamlīdzīgiem koncentrātiem.
• Spiesta tikai no gatavām ogām.
Godži nogatavojas pakāpeniski, līdzīgi kā olīvas. Tas nozīmē, ka godži ievākšana šīs sulas ieguvei ir pilnībā roku darbs – jo tikai tā var iegūt dabiski ienākušās ogas uzturvielu pilnbriedā, bez zaļu un pārgatavojušos ogu piejaukuma.
• Šobrīd (pēc 2009. gada janvāra datiem) šī ir vienīgā sertificētā bioloģiskā godži sula Eiropā.
Te jāpiebilst, ka parasti godži audzēšanā visai dāsni tiek izmantotas lauksaimniecības ķimikālijas, lai pasargātu ražu no kaitēkļiem. Lai radītu šķitumu, ka sula ir bioloģiskā, mēdz izmantot dažādus apzīmējumus, kāgreen, bio-active un tamlīdzīgi. Tādēļ šajā gadījumā īsts bio sertifikāts ir visai būtiska kvalitātes garantija.
• Biotēkā godži ir par vienu no visdraudzīgākajām cenām Latvijā – puslitrs sulas maksā tikai 8 Ls.

Un galvenais – šis ir tas gadījums, kad veselīgais ir arī gards! Godži pēc garšas atgādina ķiršu, dzērveņu un granātābolu apvienojumu. (Mums pašiem šķiet, ka saldu burkānu, smiltsērkšķu un ziedputekšņu garšu apvienojumu.) Nogaršojiet – kā šķiet Jums?

Dzeriet godži ik dienas un dzīvojiet 150 gadus – veseli un laimīgi!

Kā lietot godži sulu:
• Vienkārši kā sulu – 30ml 2 reizes dienā.
• Pievienojiet tējai
• Pievienojiet augļu-piena kokteilim kopā ar ķiršiem, āboliem vai meža ogām.
• Pievienojiet izmērcētām auzu pārslām, kas sajauktas ar svaigu augļu gabaliņiem, vai saldai rīsu biezputrai
• Pārlejiet saldējumam, augļu salātiem vai desertam kā mērci

Turpinām uzklausīt un piepildīt Jūsu vēlmes! Godži ogas ir klāt – gaida Jūs Spices, Barona ielas un Antenas ielas Biotēkās. Centrālajā Āzijā un Ķīnā godži dēvē par “laimes ogām”. Tās pazīstamas kā či enerģiju līdzsvarojošas, enerģiju dodošas, dvēseles saspringumu neitralizējošas, gaišu un skaistu auru piešķirošas. Arī modernā zinātne ieinteresējusies par šīm ogām, un jaunākie pētījumi apstiprina, ka godži pelnīti gadsimtos cildinātas kā spēkpilna Dabas dāvana. Šīs godži ogas augušas Ningxia provincē – saulainā apvidū augstu kalnos. Pateicoties daudzpusīgām analīzēm, tām garantēta augsta drošība un kvalitāte. Nav apstrādātas ar sulfītiem.
Pievienojiet godži ogas augļu tējai, vai saldajai rīsu biezputrai, brokastu musli, kokteilim blenderī – īsāk sakot, lietojiet kā jau gardus žāvētus augļus.

Jūs varat veikt pirkumus mūsu interneta veikalā: bio.lv