Image Alt

Sonnentor

Sonnentor. Garšaugi un tējas.

Sonnentor “Wieder gut!” zāļu tējas – Dabas mātes gudrība Jūsu veselībai!

 “Katrai vainai dabā aug sava zāle” – tas tiesa! Tādēļ Sonnentor izveidojis jaunu zāļu tēju sēriju – “Wieder gut!” (”Ir atkal labi!”). Ceļot saulītē sensenās tautas zināšanas par augos apslēpto spēku, no rūpīgi ar rokām lasītām, bioloģiski audzētām puķītēm un lapiņām tapušas 7 dažādas tējas, kas gan ar savu iedarbību, gan pozitīvo, humora caurstrāvoto noformējumu palīdzēs, uzmundrinās un atbalstīs Jūs grūtākos ikdienas brīžos.

“Ieklausies savā sirdī!” Seko savai sirdsbalsij, izgaršo šo pacilājošo tēju – ar mate, ābolmētru, citronmelisu, rozmarīnu, citronzāli, un rožu ziedlapiņām!
“Nomierinošās vēderdejas”. Iemalko tēju no malvas, citronmelisas, krūzmētras, kalnu siderīta, pelašķa un kliņģerītes, un noglaudi vēderu, lai tas atgūst savu labo pašsajūtu!
“Atbrīvo savas aknas!” Tasīte spēcinošas, uzmundrinošas detox tējas no krūzmētras, pelašķiem, pieneņu lapām, fenheļa, citronzāles, kliņģerītēm un ķimenēm – kļūst vieglāk!
Tēja “Raižu dienas” dāmām. Sāpīgās dienas mazliet traucē? Izdzer tasīti šīs tējas no plūškoka ziediem, pelašķa, salvijas, kadiķogām un nātrēm, un sajūti svētlaimīgu remdinājumu!
“Remdē kakla skrāpi!” Remdējoša tēja Tavam kaklam no liepu un plūškoka ziediem, mežrozītes, angļu ceļtekas, malvas.
“Saldus sapņus!” Pēc labi gulētas nakts vieglāk ieraudzīt pasauli no gaišās puses. Harmonizējošā tēja ar pelšķiem, citronmelisu, kazeņu lapām, lavandu, apelsīnu un fenheli Tev palīdzēs!
“Nomierini nervus!” Miers un līdzsvars ir laimīgas dzīves pamats. Tādēļ liec krūzītē paciņu šīs tējas no citronmelisas, ābolmētras, lavandas, kosas, apelsīnu miziņām un rudzupuķes, pārlej ar verdošu ūdeni, pasēdi minūtes 5 – 10, kamēr tā ievelkas. Iedzer tēju un nomierinies – tas nāks par labu!
Katrā kastītē 18 paciņas tējas.

 

Valdfīrtela (Waldviertel) ir muiža Austrijā, netālu no Čehijas robežas. Tur jau gadu desmitiem pēc bioloģiskās lauksaimniecības principiem, izmantojot sentēvu metodes un roku darbu, saimnieko Sonnentor dibinātāja Johanesa Gūtmaņa (Johannes Gutmann) vecāki kopā ar saviem pieciem bērniem.

Ideja dibināt Sonnentor (tulk. – saules vārti) Johanesam radās, redzot, cik grūti vecākiem pārdot savas ekoloģiski audzētās magoņu sēkliņas; tīrās, smaržīgās, ar rokām un mīlestību sagatavotās zāļu tējas un citus lauku labumus par pienācīgu cenu. Ieguvis izglītību un mazliet pastrādājis dažādus algotus darbus, Johaness atgriezās vecāku mājās un ķērās pie lietas. Tas bija 1988. gadā. Drīz pievienojās vairāki kaimiņu zemnieki, kas tāpat saimniekoja videi draudzīgā veidā, un tirgū tika piedāvātas pirmās 20 tējas un garšvielas. Tām ātri atradās pircēji, kas novērtēja ekoloģiskumu un kvalitāti. Sonnentor pievienojās arvien jauni zemnieki turpat Austrijā un arī citās zemēs, parādījās arvien jauni garšaugu un tēju maisījumi, un šodien Sonnentor apvieno jau ap 100 bioloģisko un pēc Demeter metodēm strādājošo saimniecību Austrijā un ārpus tās, pircējiem piedāvājot ap 500 tēju, garšvielu, kafijas, ēterisko eļļu un citu dabisku izstrādājumu veidu.

„Mašīnas taisa par daudz trokšņa” – smejoties saka Johaness. Tādēļ viss: augu stādīšana, ravēšana, ievākšana, žāvēšana, smalcināšana, iepakošana un pat etiķešu līmēšana tiek veikta ar rokām tajās saimniecībās, kur augi audzēti.
„Mūsu – Sonnentor – specialitāte ir prasmīga bioloģiskā saimniekošana. Mēs vienmēr precīzi zinām katra mūsu tējās un garšvielu maisījumos izmantotā zieda, katras tējas lapiņas un katra garšauga izcelsmi. Sonnentor augi audzēti dabiskās augsnēs, ņemot vērā mēness fāžu un dabas ritmus, saudzīgi kultivēti un pieredzējušu fermeru aprūpēti, un ar rokām iepakoti tajā pašā saimniecībā, kur novākti. Tā ir garantija, ka augi ideāli atbilst Sonnentor kvalitātei.
Tā kā gandrīz visi darbi tiek veikti ar rokām, Jūsu galdā nonāk tējas un garšvielas, kas saglabājuši sevī visus labumus un izcilu garšu, un atbilst visstingrākajiem ekoloģiskajiem kritērijiem. Mūs kontrolē Austria Bio Garantie kontroles departaments, Sonnentor sertifikācijas numurs ir AT-N01-BIO 0004H(V).
Mums ir svarīgas uzticības pilnas, godīgas un draudzīgas attiecības vienam ar otru. Gan ikdienas sadzīvē tepat Valdfīrtelā, gan sadarbojoties ar tiem zemniekiem, kas Sonnentor labā apstrādā apmēram 220 hektārus zemes Indijā, Āfrikā, Ķīnā un citur aiz Austrijas robežām, iegūstot bioloģisko kafiju, zaļo un melno tēju, roibušu, garšvielas. Ilgstoša, uz godīgās tirdzniecības principiem balstīta biznesa sadarbība, vienmēr pienācīga samaksa zemniekam par viņa veikto darbu – lūk, kvalitātes atslēga.
Sajūtiet pārliecinošu atšķirību! Sonnentor vārds šo gadu gaitā kļuvis par sinonīmu vārdiem svaigums, augstākā kvalitāte un rūpīgs roku darbs. Sonnentor garantē pilnvērtīgus, barības vielām bagātus produktus tieši no sertificētām bioloģiskajām saimniecībām. Esam pārliecināti, ka Jūs to novērtēsiet.”

Mazu stūrīti saulainās Valdfīrtelas atradīsiet šeit, Biotēkā! Vairāk kā 20 veidu tējas, rūgti smaržīgā Vīnes kafija, ekoloģiski audzētas garšvielas un garšaugu maisījumi, vegānas želejkonfektes -”lācīši” u.c. Nāciet un izvēlieties to, kas sirdij tuvāks!

Zaļā tēja tiek gatavota no tējas krūma zaļajām lapiņām, kaltējot tās karstā gaisā tikai tik ilgi, kamēr tās nezaudē zaļo krāsu un netiek pakļautas fermentācijas procesiem. Šādi gatavotā tējā ir 2 -3 reizes mazāk kofeīna (tikai aptuveni 1%), bet vairāk vitamīnu nekā melnajā tējā. Tā labāk dzesē slāpes.
Tējas tonizējošo iedarbību galvenokārt nosaka kofeīns. Lai gan tējā ir vismaz divas reizes vairāk kofeīna nekā kafijā, tase gatavas tējas to satur divreiz mazāk. Tas tādēļ, ka krūzītē nepieciešams iebērt mazāk tējas lapu, kā kafijas biezumu, un no tējas šķidrumā pāriet tikai vidēji 65% kofeīna, kamēr no kafijas – 80%.
Tējā ir arī vidēji 10% miecvielu – tanīnu, kas tai piešķir raksturīgo rūgteni sīvo garšu. Tanīniem piemīt gļotādas pārklājošas un savelkošas īpašības, tādēļ stipru, nesaldinātu tēju var lietot caurejas gadījumā vai savelkošas iedarbības kompresēm.
Tēja ir arī viens no bagātākajiem dabisko antioksidantu avotiem mūsu uzturā. Tie darbojas kā jaunības eliksīrs, kavējot organisma novecošanās procesus.
Ķīnā un citās Tālo Austrumu zemēs tēju pieņemts dzert bez cukura, savukārt Tuvajos Austrumos tēju dzer apdullinoši saldu un tai nereti pievieno arī garšvielas. Latvijā Jūs variet izvēlēties paši, kā Jums labāk garšo – ar vai bez cukura, izsmalcinātu Zen Mei šķirnes zaļo tēju, vai tādu, kurai pievienota citronmētra, apelsīni, vaniļa vai jasmīnu ziedi. Aplejiet kādu no šīm burvīgajām Sonnentor tējām ar 70- 80°C karstu ūdeni, ļaujiet 2-3 minūtes ievilkties, un izbaudiet smaržu, garšu, noskaņu, ko rada katrs no šiem dzērieniem.
Baltā tēja Pai Mu Tan (tulk. – baltā peonija) ir īpašs Ķīnas zaļās tējas paveids. To iegūst no Narcissus vai chaicha šķirnes tējas krūmiem, ar rokām plūcot tikai jauno atvašu pašas galotnītes – divas gaišzaļās lapiņas un pumpuru. Iegūtās lapiņas netiek sutinātas un žāvētas augstās temperatūrās, kā parastā zaļā tēja, bet gan vītinātas saulē vai izkaltētas temperatūrā, kas nepārsniedz 40°C. Gatavojot balto tēju, tai krūzē pārlej 70°C (ne karstāku!) ūdeni un ļauj 3-5 minūtes ievilkties. Vienas un tās pašas lapiņas var uzliet vairākkārt – līdz pat 3 reizēm.
Visa šī smalkā procesa iznākums ir gaišs, aromātisks tējas uzlējums ar izsmalcinātu „ziedu garšu” un smaržu.
Darjeeling – tā sauc novadu Indijā, Bengālijas ziemeļos, Himalaju pakājē. Pirms kādiem 150 gadiem kara ārsts Dr. Kembels (Campbell) iestādīja no Ķīnas atvestās tējas krūma sēklas dārzā, kas atradās ap 2000 m virs jūras līmeņa. Tā aizsākās Dardžīlingas tējas vēsture. Par īstu Darjeeling uzskatāma tikai šajā Indijas provincē kalnu dārzos audzētā tēja. Tādēļ to dēvē arī par tēju šampanieti.
Jo augstāk kalnos tēja augusi, jo maigāks un izsmalcinātāks tās aromāts. Darjeeling visā pasaulē pazīstama kā īpaši kvalitatīvs dzēriens, kas valdzina ar savu unikālo, neatkārtojamo garšu.
Lai pagatavotu labu tēju, uzvāriet tīru, mīkstu ūdeni. Sasildītā tējkannā ieberiet 1 tējk. Sonnentor Darjeeling tējas uz katru tasi ūdens, pārlejiet karsto ūdeni. Ja ļausiet tējai ievilkties 2 minūtes, iegūsiet uzmundrinošu dzērienu. Ja ļausiet tai pastāvēt 5 minūtes, tējai būs nomierinoša iedarbība.
Lapačo (Tabebuia avellanedae) pazīstams arī kā inku tēja vai Pau d’arco (skudru koks). Tas aug savvaļā Dienvidamerikas lietusmežos, skaistā vainaga un košo ziedu dēļ to nereti izmanto arī pilsētu apzaļumošanai. No cietās, vērtīgās koksnes ceļ mājas, gatavo laivas un lauksaimniecības instrumentus, kā arī iegūst ārstniecisku tinktūru ar pretsēnīšu, antibakteriālu un imunitāti stiprinošu iedarbību.
Tējas gatavošanai izmanto šī koka sarkanīgo mizu. Atšķirībā no melnās vai zaļās tējas, lapačo nesatur kofeīnu un tanīnus, tādēļ ir laba alternatīva tiem, kas izvairās no stimulantu lietošanas.
Lai lapacho pārvērstu dzērienā, 1 ēdk. tējas aplej ar ¾ l ūdens, vāra 5 min., tad ļauj 15 min. ievilkties.
Mate ir populārs dzēriens Argentīnā, kur to lieto vairāk kā kafiju un parasto tēju, kopā ņemtas. Tikpat izplatīts tas ir arī Urugvajā, Paragvajā, Brazīlijā un patiesībā… pazīstams visā pasaulē. Šis augs (Ilex paraguarensis) ir unikāls veselīgo vielu, vitamīnu (A, C, E un B) un mikroelementu (fosfora, kalcija, dzelzs, kālija, silīcija u.c.) avots. Indiāņi tā lapas košļāja vai gatavoja tējā, lai nomāktu izsalkumu un justos mundri, dodoties garos pārgājienos. Mate pastiprina vielmaiņu un samazina pienskābes daudzumu muskuļos, tāpēc ieteicams to dzert pirms un pēc treniņiem. Mate sastāvā ir nekaitīgs alkaloīds mateīns, kura stimulējošā iedarbība ilgst līdz pat desmit stundām, bet atšķirībā no kofeīna, tas neizraisa pieradumu vai atkarību. Ja nakts jāpavada strādājot vai mācoties, mate būs daudz efektīvāks līdzeklis par melnu kafiju!
Tradicionāli mate dzer no kalabasa – žāvēta pudeļķirbja, sūcot caur bombižju – metālisku caurulīti ar sietiņu, parasti – draugu lokā, laižot dzērienu apkārt līdzīgi indiāņu miera pīpei. Taču tikpat labi šīs tējas uzliešanai variet izmantot kafijas kannu, kurā biezumus var nospiest uz leju, un, sūcot caur parastu salmiņu, dzert to vienatnē, nesteidzīgi pārdomājot dzīvi…
1 tējk. mate aplej ar 90°C karstu ūdeni, un ļauj 5 – 10 minūtes ievilkties. Tos pašus biezumus var uzliet 4–6 reizes, kamēr vien tie aplejot puto un uzlējums saglabā garšu.
Rooibos (Aspalathus linearis) – roibušs jeb Āfrikas sarkankrūms aug tikai vienā nelielā kalnainā apvidū Āfrikas dienvidos, kur tas pielāgojies sausajām, karstajām vasarām un ārkārtīgi cietajai augsnei. Tēju gatavo no krūma adatām līdzīgajām lapām. Fermentējot tās iegūst raksturīgo sarkano krāsu. Roibušs nesatur kofeīnu un tajā ir maz tanīnu, tādēļ nekas nekavē mūsu organismu uzņemt visas roibušā esošās vērtīgās vielas – antioksidantus, dzelzi, kāliju un varu, kalciju, mangānu un fluoru. Roibušs palīdz izturēt pārslodzes, atvaira galvassāpes, bezmiegu, nelabumu, vēdergraizes – lieliska tēja pēcpusdienai un vakara cēlienam. Tējai ir maiga, saldena garša, to var dzert gan karstu, gan aukstu, ar pienu, ar citronu, vai saldināt ar cukuru, medu u.c.
1 tējk. tējas aplej ar verdošu ūdeni un ļauj 5 – 10 minūtes ievilkties. Biotēkā atradīsiet Sonnentor roibuša tēju ar ķiršiem, ar apelsīniem, kā arī ar vaniļu; Rooibos Schokokuss jeb „Roibuša – šokolādes skūpsts” – garšo gluži kā īsta šokolāde, taču bez liekām kalorijām.
Augļu tējas – aromātiski, ekoloģiski audzētu ābolu gabaliņi, mežrozīšu augļi, hibiskusrozes ziedlapiņas, apelsīnu miziņas, žāvētas zemenes, avenes, ķirši un garšvielas: īsta vitamīnu krātuve un degunu kņudinošu aromātu burvība! Ieberiet katliņā ēdamkaroti kādas Sonnentor ekoloģisko augļu tējas, aplejiet ar glāzi auksta ūdens, uzvāriet un ļaujiet apsegtai kādas 10 minūtes ievilkties. Garšos gan maziem, gan lieliem!

Tie, kam tējas dzeršana ir izsmalcināts rituāls un dvēseles bauda, pratīs novērtēt! Premium tējas Sonnentor radījis par godu uzņēmuma 20 gadu jubilejai – ekskluzīvs ir gan to elegantais un svinīgais iepakojums, gan saturs. Augstākās kvalitātes sastāvdaļas ir sasmalcinātas, nevis samaltas pulverī, tādēļ tajās saglabājas vairāk ēterisko eļļu, bet īpašās tējas paciņas piramīdu formā ļauj izteiktāk izpausties tējas, augu un ziedlapiņu aromātam – izbaudiet pilnīgu smaržu buķeti! Paciņas ir caurspīdīgas, lai Jūs varētu redzēt īsto brīdi sākt malkot tējas uzlējumu, kad tas ir tieši tik stiprs, cik vēlējāties. Katrā kastītē ir 12 piramīdas, iepakotas atsevišķi, lai nezaudētu aromātu pēc kastītes atvēršanas. Katra piramīda dāvās Jums 300-500 ml karaliskas tējas uzlējuma:
• Energie ist überall: zaļā tēja ar ginku un ziediem
• Magie des Lebens: baltās tējas, citrusu un garšvielu maisījums
• Basis deiner Seele: mētru, pļavas ziedu un rožu ziedlapiņu tēja

Kādu tēju izvēlēties?

Baltā tēja – tējas laikā vai pēc maltītes.
Zaļās tējas – kopā ar pikantiem sieriem, viegliem dārzeņu vai asiem ēdieniem; tējas laikā vai pēc maltītes.
Jasmīnu tēja – pie asiem ēdieniem, tējas laikā.
Darjeeling – klasiskās brokastīs (maize, siers, ievārījums), kopā ar dārzeņiem, asiem ēdieniem, pēc maltītes vai tējas laikā.
Roibušs – angļu stila brokastīs, pie ceptiem un kūpinātiem ēdieniem, vakarā – labākam miegam, kā bezkofeīna alternatīva parastai tējai.
Mate – tējas pauzē, draugu pulkā, brokastīs kafijas vietā.
Lapačo – kā bezkofeīna alternatīva parastai tējai.
Augļu tējas – atdzesētas: karstā vasaras dienā; bet karstas, ar garšvielām: mājīgam ziemas vakaram. Ideāls dzēriens bērnu ballītē.

Sonnentor parūpējies par garšvielu cienītājiem un izveidojis veselu kolekciju brīnišķīgu bioloģisko garšaugu maisījumu, piemērotu gan pikantiem ēdieniem, gan desertiem, gan gatavošanai, gan jau gatava ēdiena pārkaisīšanai. Kolekciju papildina jauni, stilīgi garšvielu trauciņi un dzirnaviņas – Jūs tos variet iegādāties gan pilnus ar izvēlēto Sonnentor garšvielu vai atsevišķi vienus pašus: lai ieliktu tajos mājās esošās garšvielas. Biotēkās piedāvājam:
jaunajos trauciņos – maisījumu “Saules skūpsts”, maisījumu salātiem “Zaļumzaļš”, maisījumu desertiem “Ziedu vara”, ājurvēdisko sāli, stikla dzirnaviņās – melnos piparus un krāsaino piparu maisījumu; kā arī pašas dzirnaviņas un trauciņus.
Garšvielu dzirnaviņas maksā 1,20 Ls, trauciņš – 1,50 Ls, garšvielas 3,20 – 4,80 Ls.
Savukārt, lai vieglāk atrast savu ideālo garšvielu maisījumu, vai, ja patīk katru dienu izmēģināt ko jaunu, dodieties garšu piedzīvojumā ar Sonnentor garšvielu komplektu “Probier mal!” – 10 dažādi maisījumi, katrs iepakots atsevišķā paciņā:
Glücks-Gewürz: sīpolu gabaliņi, baziliks, rozā pipari, apelsīnu miziņas, raudene, sarkano biešu gabaliņi, kliņģerīšu ziedlapiņas, jūras sāls, lakrica.
Schutzengel: burkānu gabaliņi, ingvers, krūzmētra, koriandrs, apelsīnu miziņas, rudzupuķes, ķiploks, nerafinēts niedru cukurs, jūras sāls, malti melnie pipari, kumins, kurkuma, dzeltenās sinepes, salvija, sierāboliņš, fenhelis, saldā paprika, rozmarīns, lauru lapas, timiāns.
Gute Laune: jūras sāls, ķiploks, lakši, raudene, timiāns, baziliks, rozmarīns, kliņģerīšu ziedi, rožu ziedi, rudzupuķes.
Mediterranes garšaugu sāls: jūras sāls 92%, baziliks, saulespuķu ziedlapas, rudzupuķes, rožu ziedi.
Sonnenkuss: kurkuma, muskatrieksts, kardamons, saulespuķu ziedlapiņas, kumins, kliņģerīšu ziedi, apelsīnu miziņas, koriandrs, dzeltenās sinepes, salvija, sierāboliņš, rudzupuķes, saldā paprika, fenhelis, čili, jūras sāls, rozmarīns, lauru lapas, ingvers, timiāns.
Scharfmacher: saldā paprika, ķiploks, čili, timiāns, raudene, baziliks, rožu ziedi, rozmarīns, malti melnie pipari, saulespuķu ziedlapiņas, kliņģerīšu ziedi.
Flower Power: nerafinēts niedru cukurs, rožu ziedi, saulespuķu ziedi, kliņģerītes ziedi, rudzupuķu ziedi, kanēlis, krustnagliņas, ingvers, dabisks bio vaniļas aromāts ar Bourbon vaniļas ekstraktu.
Provence: raudene, timiāns, baziliks, rozmarīns, lavanda.
Alles im Grünen: nātre, pētersīļi, raudene, lakši, timiāns, saulespuķu ziedi, rožu ziedi.
Alles Liebe: rozā pipari, maltas zemenes, rožu ziedi, aveņu gabaliņi, koriandrs, vaniļas pulveris.
Komplekta cena 5,80 Ls.

Jūs varat veikt pirkumus mūsu interneta veikalā: bio.lv